Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 4-2 (0-2)
piątek, 03 maja 2024 18:10

W zakończonym przed kilkunastoma minutami meczu 31. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom wygrała u siebie z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz 4-2 (0-2). W pierwszej połowie do siatki trafiali tylko goście, w 37 minucie bramkę zdobył Radosław Gołębiowski, natomiast w 41 minucie podwyższył Rastislav Václavik. Druga połowa to już jednak absolutna dominacja zespołu trenera Łukasza Tomczyka, niebiesko-czerwoni w błyskawicznym wręcz tempie wyszli na prowadzenie, kontaktowego gola w 48 minucie strzelił Dominik Konieczny, wyrównał już w 49 minucie Konrad Andrzejczak, a na prowadzenie gospodarzy wyszli dzięki trafieniu Adriana Piekarskiego w 54 minucie. Prawdziwa remontada! Ten ostatni zaliczył dziś dublet, gdyż jeszcze w 82 minucie spotkania trafił do siatki raz jeszcze i ustalił wynik meczu. Dodajmy, że w 33 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Wojtyra, bramkarz gości wyczuł intencję naszego napastnika i pewnie obronił jedenastkę. Brawa dla zespołu!

Polonia Bytom: Karol Szymkowiak - Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny - Patryk Stefański, Daniel Ściślak (84' Dawid Krzemień), Tomasz Gajda, Patryk Romanowski (86' Dawid Brzozowski) - Lucjan Zieliński (83' Sebastian Steblecki), Kamil Wojtyra (86' Dawid Wolny), Konrad Andrzejczak (80' Filip Żagiel),

Sandecja Nowy Sącz: Paweł Sokół - Piotr Kowalik, Dawid Szufryn (65' Tomasz Nawotka), Petr Buchta, Michał Rutkowski - Rafał Wolsztyński (64' Patryk Bryła), Tomasz Kołbon (78' Denis Potoma), Rastislav Václavik, Radosław Gołębiowski, Wiktor Kamiński (56' Igor Maślanka) - Jakub Wilczyński (78' Marcinho)

żółte kartki: Romanowski, Stefański - Szufryn, Rutkowski
sędziował: Piotr Pazdecki z Koszalina
widzów: 1100 (w tym 50 gości)