|
Wpisany przez cloner
|
|
wtorek, 12 maja 2026 13:00 |
|
Komisja do spraw Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła m.in. wnioski o przyznanie licencji dla klubów I ligi z możliwością awansu do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Licencji na grę w wyższej lidze nie otrzymała Polonia Bytom, a także Wieczysta Kraków, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Puszcza Niepołomice. Licencję na grę w Ekstraklasie otrzymały natomiast: Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Stal Rzeszów, Śląsk Wrocław, a także z nadzorami (infrastrukturalne i/lub finansowe) Wisła Kraków, Łódzki KS, Chrobry Głogów i Polonia Warszawa.
Uzasadnienie: * w związku z niespełnieniem pkt. 4.1.5, a także kryteriów I.01, F.01, F.03, F.04, F.05 Podręcznika Licencyjnego
źródło: własne / 1liga.org |