ME: Polonia vs Jagiellonia 3-2
niedziela, 23 maja 2010 20:04

W przedostatniej kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, Polonia Bytom wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 3-2 (1-2). Spotkanie źle się rozpoczęło dla podopiecznych Eugeniusza Wyląga, dwie bramki dla gości strzelił Łukasz Tumicz, i po dwóch kwadransach gry pachniało sensacją. Młodzi piłkarze jednak ambitnie walczyli. Kontaktową bramkę w 39 minucie meczu strzelił Jakub Świerczok z rzutu karnego, po zmianie stron kolejnego gola dołożył Świerczok (53 minuta), a wynik ustalił Grzegorz Starościak (59 minuta) po pięknej indywidualnej akcji Piotra Koniecznego. W końcówce meczu czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Marcin Stanicki.

Bramki: Jakub Świerczok w 39 (rzut karny) i 53 minucie, Grzegorz Starościak w 59 minucie - Łukasz Tumicz w 14 i 28 minucie

Polonia Bytom: Michał Augustyn - Ariel Dzionsko, Marcin Stanicki, Damian Paszliński, Wojciech Franiel (79' Michał Majsner) - Jakub Świerczok, Adrian Chomiuk, Kamil Zalewski, Mateusz Dreszer (85' Mateusz Zaczyński) - Grzegorz Starościak, Piotr Konieczny (90' Krzysztof Urbaniak)

czerwona kartka: Marcin Stanicki w 89 minucie (za dwie żółte)