/p>

Sreten Stanic w Polonii?
Wpisany przez cloner   
piątek, 12 grudnia 2008 11:29
Media aż huczą od plotek transferowych, także klub Polonia Bytom przewija się w tym temacie i o dziwo dość często. Wszystko to spowodowane jest niezłą rundą jesienną oraz ustabilizowaniem formy finansowej klubu. Najnowszym hitem prasy jest transfer do Polonii 24-letniego Serba Sretena Stanicia.

Urodzony w 1984 roku Serb był latem przymierzany do Polonii Bytom, jednakże okazał się wtedy za drogi dla klubu. Temat powrócił w mediach teraz, ponieważ przed sezonem mówiło się, że piłkarzowi za pół roku kończy się kontrakt. Piłkarz gra na pozycji lewego pomocnika, jest szybki, nieźle wyszkolony technicznie, teoretycznie więc Polonia właśnie takiego zawodnika szuka. Lecz problem polega na tym, że zawodnik najprawdopodobniej ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2011 roku (jak informuje niemiecko-języczny serwis transfermarkt.de), a gra obecnie w lidze serbskiej, w zespole FK Banat Zrenjanin.

Obecnie jest przerwa w rozgrywkach ligi polskiej, sezon ogórkowy trwa w najlepsze, więc dziennikarze prześcigują się kto napiszę większą bzdurę transferową. Co prawda chcielibyśmy, żeby ten zawodnik został sprawdzony w Bytomiu i po ewentualnym pozytywnym przejściu testów grał wiosną w barwach Polonii, to szczerze w taki wariant wątpimy.

Także transfery wewnątrz krajowe cieszą się sporym powodzeniem wśród dziennikarzy. I w ten sposób Cracovia interesuje się Mariuszem Przybylskim, Ruch Chorzów chętnie widziałby w swoich progach naszego najlepszego napastnika Grzegorza Podstawka, a drugi z napastników, Jakub Zabłocki miałby przejść do Lechii Gdańsk.

Przerwa w rozgrywkach trwa, więc zapewne jeszcze wiele transferów, zarówno w jedną, jak i drugą stronę media przeprowadzą.


źródło: własne