|
19-letni bramkarz Polonii Bytom Axel Holewiński został powołany na tzw. zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski U-20, które w dniach 1-3 września odbędzie się w Warszawie. Z grupy 24 zawodników zostanie wyłoniona węższa grupa, która dołączy do wybranej już ścisłej ósemki. Reprezentacja U-20 pod wodzą trenera Miłosza Stępińskiego 9 września zmierzy się w Suwałkach z Portugalią. Młodemu golkiperowi gratulujemy i życzymy powodzenia!
Lista zawodników bezpośrednio powołanych na spotkanie z Portugalią: Wojciech Urbański (Legia Warszawa), Karol Borys (NK Maribor, Słowenia), Kacper Przybyłko (Puszcza Niepołomice), Kacper Śmiglewski (Puszcza Niepołomice), Nikodem Leśniak-Paduch (Ruch Chorzów), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Maciej Kuziemka (Wisła Kraków), Wiktor Nowak (Wisła Płock)
24 zawodników zostało powołanych na zgrupowanie selekcyjne, które w dniach 1-3 września odbędzie się w Warszawie. Po nim wyznaczeni piłkarze dołączą do grupy, która w Suwałkach będzie się przygotowywać do spotkania z Portugalią.
Kadra: Marcel Zajusch (1.FC Magdeburg, Niemcy), Marcel Kalemba (1.FSV Mainz 05, Niemcy), Jakub Goliński (Chojniczanka Chojnice), Patryk Olejnik (Chojniczanka Chojnice), Maksymilian Stangret (GKS Tychy), Dawid Tkacz (Górnik Łęczna), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Kornel Lisman (Lech Poznań), Paskal Meyer (Motor Lublin), Adam Wójcik (Odra Opole), Maksymilian Sznaucner (PAOK, Grecja), Daniel Mikołajewski (AC Parma, Włochy), Krzysztof Kolanko (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Lewicki (Piast Gliwice), Bartosz Dembek (Pogoń Siedlce), Patryk Paryzek (Pogoń Szczecin), Axel Holewiński (Polonia Bytom), Oliwier Sławiński (Stal Rzeszów), Sebastian Dabrowski (Swansea City, Anglia), Tommaso Guercio (Śląsk Wrocław), Wojciech Jakubik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza),Antoni Mikułko (Wieczysta Kraków), Filip Kocaba (Zagłębie Lubin), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin)
źródło: własne/PZPN |