|
Wpisany przez cloner
|
|
wtorek, 19 sierpnia 2025 12:51 |
|
Dzisiaj w siedzibie TVP wylosowano pary I rundy STS Pucharu Polski. Polonia Bytom zmierzy się w niej na wyjeździe z II-ligową Wartą Poznań, mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 23-25 września.
Pary I rundy:
- Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków
- Miedź Legnica - Pogoń Siedlce
- Avia Świdnik - Ruch Chorzów
- Flota Świnoujście - GKS Jastrzębie
- Gryf Słupsk - Polonia Warszawa
- Stal Rzeszów - Korona Kielce
- Lechia Tomaszów Mazowiecki - Śląsk Wrocław
- ŁKS Łomża - Odra Opole
- Legia II Warszawa - Górnik Zabrze
- Małapanew Ozimek - Znicz Pruszków
- Górnik Łęczna - Cracovia
- Korona II Kielce - Piast Gliwice
- Polonia Środa Wielkopolska - Olimpia Grudziądz
- Odra Bytom Odrzański - Wisła Kraków
- Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Gdańsk
- Kotwica Kołobrzeg (wycofanie) - Pogoń Szczecin
- Miedź II Legnica - Świt Szczecin
- Arka Gdynia - Motor Lublin
- LKS II Goczałkowice Zdrój - Stal Stalowa Wola
- GKS Wikielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
- Radomiak Radom - Zagłębie Lubin
- Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy
- Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Widzew Łódź
- Beskid Andrychów - Chojniczanka Chojnice
- Warta Poznań - Polonia Bytom
- GKS Katowice - Wisła Płock
- ŁKS Łódź - Chrobry Głogów
- Stal Mielec - Puszcza Niepołomice
W I rundzie STS Pucharu Polski uczestniczy 56 drużyn - 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, 14 zespołów PKO Bank Polski Ekstraklasy 2024/25, 16 zespołów Betclic I ligi 2024/25 i dziesięciu zwycięzców rundy wstępnej. Wolne losy otrzymały drużyny, które awansowały do europejskich pucharów - Lech Poznań, Legia Warszawa, Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok.
Gospodarzami meczów I rundy są drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku meczów z udziałem zespołów z tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są drużyny wylosowane jako pierwsze. Następna runda - 1/16 finału - odbędzie się w dniach 28-30 października. Finał zaplanowano na 2 maja.
źródło: własne
|