/p>

Lech vs Polonia - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
sobota, 06 grudnia 2008 11:09
Już jutro Polonię Bytom czeka bardzo trudny mecz ligowy. Zespół z Bytomia jedzie do Poznania na pojedynek z Lechem. Będzie to ostatnia kolejka ligowa rozegrana w tym roku kalendarzowym. Początek o godzinie 14:45, transmisja w C+.

Naszym najbliższym rywalem jest zespół Lecha Poznań, klub został założony w 1922 roku jako Lutnia Dębiec (obecnie jedna z dzielnic Poznania), później wielokrotnie zmieniał swoją nazwę. Ostatnia znacząca zmiana w strukturach klubu miała miejsce po zakończeniu sezonu 2005/2006, wtedy to WKP Lech Poznań przestał istnieć, a powołano nową spółkę o nazwie KKS Lech Poznań. Nowy Lech zachował tradycję starego, ale grał na licencji Amiki, dostał też w „spadku” znaczną część piłkarzy z Wronek. W ten sposób doszło do ciekawej fuzji, a trenerem nowego tworu został Franciszek Smuda. Lech to 5-krotny mistrz naszego kraju, 4 razy wygrał Puchar Polski, 3 razy zdobywał trofeum o Superpuchar Polski. W obecnym sezonie, grają w fazie grupowej Pucharu UEFA ze średnim powodzeniem. W ostatni czwartek zremisowali 1-1 z Deportivo La Coruna, choć byli zespołem lepszym.

Po 16 ligowych kolejkach, "Kolejorz" jest liderem polskiej ekstraklasy. Zdobył dotychczas 33 punkty, w 7 meczach u siebie przegrali tylko 1 raz, a było to w 1. kolejce z GKS Bełchatów 2-3. Najlepszym strzelcem Lecha jest Robert Lewandowski z 8 bramkami na koncie. Jednak obecnie największą gwiazdą jest Bośniak Semir Stilic. Jego lewa nogą jest chyba najbardziej precyzyjną z polskiej lidze. W ostatniej kolejce poznaniacy wygrali mecz wyjazdowy w Wodzisławiu z miejscową Odrą 1-0 po golu ... Stilica, który pięknie uderzył z rzutu wolnego.

Niestety Polonia jedzie do Poznania trochę osłabiona, kontuzje wykluczyły Jacka Trzeciaka i Tomasza Owczarka, zastąpią ich - odpowiednio - Janusz Wolański i najpewniej Jacek Broniewicz. Zespół Lecha niewiele będzie się różnił od składu z meczu przeciwko Deportivo, choć zmiany zapewne będą. Najprawdopodobniej w ataku zagra Lewandowski z Reissem, a w na środku defensywy wystąpić może Bartosz Bosacki.

Będzie to niezwykle ciężki dla nas mecz, każdy wynik poza zwycięstwem Lecha będzie wielka niespodzianką i naszym sukcesem. Zatem, do boju POLONIO!!


Przewidywane składy:

Lech: Turina - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, Djurdjevic - Peszko, Injac, Murawski, Stilic - Reiss, Lewandowski

Polonia: Peskovic - Hricko, Klepczyński, Broniewicz, Sokolenko - Wolański, Grzyb, Przybylski, Jaromin - Podstawek, Zabłocki

początek spotkania: niedziela, 14:455

sędzia: Marek Mikołajewski z Ciechanowa


źródło: własne