Olimpia Elbląg - Polonia Bytom 1-3 (0-2)
sobota, 18 maja 2024 19:52

W rozegranym dziś meczu 33. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom wygrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg 3-1 (2-0). Dla zespołu Łukasza Tomczyka gole dziś strzelali: Jakub Pochcioł w 23 minucie, Tomasz Gajda w 29 minucie oraz Dawid Wolny w 76 minucie meczu, dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował w 84 minucie Kacper Jóźwicki. Warto jednak dodać, że elblążanie już od 28 minuty grali w osłabieniu, czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Bartłomiej Mruk. Brawa dla zespołu, za tydzień ostatnia kolejka.

Olimpia Elbląg: Łukasz Łęgowski - Łukasz Sarnowski, Michał Kuczałek, Bartłomiej Mruk - Kacper Szczudliński (46' Kamil Bartoś), Kacper Jóźwicki, Dawid Danilczyk (13' Maciej Spychała, 76' Oleksandr Yatsenko), Maciej Famulak, Jakub Sangowski, Marcel Stefaniak - Yan Senkevich

Polonia Bytom: Karol Szymkowiak (90' Kamil Hajduk) - Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Michał Bedronka - Patryk Romanowski (71' Dawid Brzozowski), Daniel Ściślak (59' Dawid Krzemień), Tomasz Gajda, Patryk Stefański - Konrad Andrzejczak (46' Filip Żagiel), Dawid Wolny, Lucjan Zieliński (71' Sebastian Steblecki)

żółte kartki: Famulak, Spychała, Sarnowski - Ściślak, Piekarski, Pochcioł
czerwona kartka: Bartłomiej Mruk (28' Olimpia, za faul taktyczny)
sędziował: Arkadiusz Nestorowicz z Białej Podlaskiej
widzów: 1864 (w tym ok 380 gości)