Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2-1 (1-1)
niedziela, 26 listopada 2023 13:34

W rozegranym wczoraj meczu 19. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom wygrała u siebie z Olimpią Grudziądz 2-1 (1-1). Strzelanie rozpoczęli goście, już w 17 minucie bramkę dla podopiecznych Mariusza Pawlaka strzelił Damian Kostkowski, kilka chwil później, bo w 24 minucie wyrównał ładnym uderzeniem z pierwszej piłki Adrian Piekarski. W drugiej połowie zespół Łukasza Tomczyka dominował rywala i efektem był gol Dawida Wolnego w 71 minucie spotkania. Brawa dla drużyny za niezwykle ważne zwycięstwo i dopisane 3 punkty w ligowej tabeli.

Polonia Bytom: Kamil Hajduk - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny - Patryk Stefański (87' Dominik Budzik), Szymon Jopek, Tomasz Gajda, Michał Szmigiel - Konrad Andrzejczak (90' Filip Żagiel), Dawid Wolny (87' Krzysztof Ropski), Lucjan Zieliński (81' Daniel Ściślak)

Olimpia Grudziądz: Kacper Górski - Konrad Gutowski, Damian Vũ Thành (66' Jan Bonikowski), Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Marcin Warcholak - Aghvan Papikyan (63' Mateusz Sopoćko), Dominik Frelek, Kamil Kurowski, Patryk Winsztal (83' Maciej Pałaszewski) - Kostyantyn Cherniy

żółte kartki: Zieliński, Konieczny, Hajduk, Bedronka - Frelek, Vũ Thành, Kostkowski
sędziował: Mariusz Myszka ze Stalowej Woli