Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg 3-3 (2-0)
sobota, 18 listopada 2023 18:39

W zakończonym przed niespełna godziną meczu 18. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom zremisowała u siebie z liderem rozgrywek, Kotwica Kołobrzeg 3-3 (2-0). Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, już w 13 minucie Dawid Wolny zdobył bramkę z rzutu karnego, w 28 minucie podwyższył Lucjan Zieliński. Niestety następnie dwukrotnie do siatki trafili goście, w 78 minucie kontaktową bramkę strzelił Olaf Nowak, a w 86 minucie wyrównał Filip Kozłowski. Później jednak nadszedł... doliczony czas gry. W 91 minucie szał radości na trybunach, bramkę na 3-2 zdobył Daniel Ściślak, w 95 minucie konsternacja i niedowierzanie, gola na 3-3 strzelili rywale, a dokładniej to 24-letni Brazylijczyk Jonathan Júnior (w swoim CV ma 16 spotkań w brazylijskiej Série A i 3 trafienia!). Tym samym zawodnicy "Królowej Śląska" nie wykorzystali szansy...

Polonia Bytom: Kamil Hajduk - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny, Michał Szmigiel (73' Igor Ławrynowicz) - Patryk Stefański, Szymon Jopek, Tomasz Gajda - Lucjan Zieliński (61' Daniel Ściślak), Dawid Wolny (74' Krzysztof Ropski), Konrad Andrzejczak (90' Dawid Krzemień)

Kotwica Kołobrzeg: Krystian Michalski - Michał Kozajda, Piotr Witasik, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Kosakiewicz (86' Mikołaj Rakowski) - Patryk Pytlewski (67' Tafara Madembo), Jakub Żubrowski (52' Filip Kozłowski), Filipe Oliveira, Michał Cywiński (86' Aron Stasiak), Tomasz Kaczmarek (52' Olaf Nowak) - Jonathan Júnior

żółte kartki: Konieczny, Szmigiel, Andrzejczak, Krzemień - Kozajda, Jonathan Júnior, Witasik.
sędziował: Sebastian Tarnowski z Wrocławia