PP: Polonia Bytom - Arka Gdynia 1-3 (0-1, 1-1) po dogrywce
czwartek, 09 listopada 2023 09:59

W rozegranym wczoraj meczu 1/16 finału Pucharu Polski, Polonia Bytom przegrała u siebie, po dogrywce, z pierwszoligową Arką Gdynia 1-3 (0-1, 1-1). Strzelanie w spotkaniu rozpoczęli goście, w 42 minucie do siatki trafił Przemysław Stolc, w doliczonym czasie gry podopieczni Łukasza Tomczyka powinni doprowadzić do wyrównania, lecz Dawid Wolny nie wykorzystał rzutu karnego, bardzo dobrze obronił bramkarz Arkowców, Martin Chudý. Od tamtej chwili goście grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki zmierzającej do bramki otrzymał Sebastian Milewski. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli rewelacyjnie, już w 48 minucie gola na 1-1 strzelił Patryk Stefański. Niestety później mieliśmy głównie festiwal nieskuteczności, z obydwu stron. I sędzia zarządził dogrywkę, którą wręcz idealnie rozpoczęli pierwszoligowcy, już w 91 minucie na 2-1 strzelił, Kasjan Lipkowski, a w 105 minucie wynik na 3-1 dla Arki ustalił Olaf Kobacki. Brawa dla naszego zespołu za ambitną walkę, dobry mecz z wyżej notowanym rywalem, który jest jednym z faworytów do awansu do ekstraklasy. Przyjaciołom z Gdyni gratulujemy i życzymy powodzenia, a nam została walka o ligowe punkty.

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny - Patryk Stefański, Dawid Krzemień (54' Szymon Jopek), Tomasz Gajda, Filip Michał Szmigiel - Żagiel (65' Daniel Ściślak), Dawid Wolny (83' Krzysztof Ropski), Konrad Andrzejczak (66' Lucjan Zieliński; 82' Igor Ławrynowicz)

Arka Gdynia: Martin Chudý (91' Kacper Krzepisz) - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Kasjan Lipkowski - Marcel Predenkiewicz (77' Olaf Kobacki), Michał Borecki (77' Hubert Adamczyk), Michał Bednarski, Sebastian Milewski, Kacper Skóra (68' Dawid Gojny) - Jakub Wilczyński (69' Karol Czubak)

żółte kartki: Bedronka, Gajda - Predenkiewicz, Marcjanik, Lipkowski
czerwona kartka: Sebastian Milewski (45', Arka, za zagranie ręką)
sędziował: Mateusz Jenda z Warszawy