Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 2-1 (1-1)
piątek, 03 listopada 2023 21:15

W zakończonym przed kilkunastoma minutami meczu 16. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom wygrała u siebie z Olimpią Elbląg 2-1 (1-1). W spotkanie lepiej weszli goście, którzy w 16 minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Michała Kuczałka, natomiast podopieczni Michała Tomczyka nie zwątpili i... zdobyli bramki dwukrotnie w doliczonym czasie dwóch połów meczu. Najpierw w pierwszej odsłonie, w 45 minucie z rzutu karnego wyrównał Dawid Wolny, a w ostatniej minucie doliczonego czasu drugiej połowy wynik ustalił Lucjan Zieliński. Brawa dla zespołu za walkę do końca i niezwykle ważne 3 punkty.

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Norbert Radkiewicz - Dominik Budzik (82' Grzegorz Ochwat), Tomasz Gajda, Szymon Jopek (71' Dawid Krzemień), Igor Ławrynowicz - Daniel Ściślak, Dawid Wolny (71' Krzysztof Ropski), Konrad Andrzejczak (62' Lucjan Zieliński).

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan - Łukasz Sarnowski, Michał Kuczałek, Kacper Szczudliński, Marcel Stefaniak - Kacper Filipczyk (80' Dominik Kozera), Maciej Spychała (72' Dawid Danilczyk), Kacper Jóźwicki, Jakub Sangowski (80' Kamil Bartoś), Maciej Famulak (68' Oleksandr Yatsenko) - Adam Żak

żółte kartki: Budzik, Radkiewicz, Ochwat, Bedronka - Jóźwicki, Sarnowski, Żak, Bartoś, Stefaniak
czerwona kartka: Dawid Danilczyk (90' minuta)
sędziował: Robert Marciniak z Krakowa
widzów: ok 450