Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój 1-4 (1-0)
niedziela, 18 czerwca 2023 08:21

W rozegranym wczoraj meczu ostatniej, 34. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom przegrała na własnym boisku z LKS-em Goczałkowice-Zdrój1-4 (1-0). Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego rozstrzygnięcia, gdyż podopieczni Adama Burka zasłużenie prowadzili po bramce z rzutu wolnego strzelonej przez Dominika Koniecznego, z 17 minuty. Początek drugiej odsłony spotkania to... idealna odpowiedź gości, w 52 minucie pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Mariusz Magiera. Wszystko się niestety posypało w 59 minucie, gdy czerwoną kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Dominik Budzik, w 69 minucie bramkę po kontrze i indywidualnym rajdzie zdobył Michał Nagrodzki, natomiast dzieła zniszczenia dokonał w 85 i 90minucie Krzysztof Kiklaisz. Tym samym niebiesko-czerwoni zakończyli sezon w 75 punktami na koncie, natomiast królem strzelców rozgrywek został Dawid Wolny, z 26 trafieniami. Gratulujemy.

Polonia Bytom: Kamil Hajduk - Dominik Budzik, Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz (78' Ruslan Zubkov), Igor Ławrynowicz - Tomasz Gajda (80' Borys Łysko), Dominik Konieczny, Mateusz Anklewicz (56' Łukasz Norkowski) - Patryk Stefański (56' Konrad Andrzejczak), Krzysztof Ropski, Filip Żagiel

żółta kartka: Gajda
czerwona kartka: Budzik (w 59 minucie - za faul)
sędziował: Dawid Matyszczak z Kluczborka