PP: Unia Rędziny vs Polonia Bytom 2-3 (0-1)
wtorek, 13 czerwca 2023 20:50

Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej dla Polonii Bytom! Gratulacje! Drużyna prowadzona przez Adama Burka, choć nie bez trudu, wygrała dziś na wyjeździe z IV-ligową Unią Rędziny 3-2 (1-0). Spotkanie przebiegało pod dyktando bytomian, którzy w 30 minucie przewagę udokumentowali bramką strzeloną przez Michała Bedronkę, również i druga połowa przyniosła trafienie dla niebiesko-czerwonych, ładnym strzałem z okolic linii pola karnego popisał się w 56 minucie Krzysztof Ropski. I... okazało się, że 2-0 to naprawdę niebezpieczny wynik, gospodarze w niespełna 10 minut dwukrotnie pokonali Eryka Mirusa! Najpierw w 63 minucie do siatki trafił Piotr Andrzejewski, a w 70 minucie euforię na trybunach spowodował gol Arkadiusza Porochnickiego. Piłkarze "Królowej Śląska" nie zawiedli jednak i w 84 minucie spotkania dopięli swego, bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Tomasz Gajda. Dzięki temu zwycięstwu Polonia jesienią zagra w 1 rundzie Pucharu Polski, na szczeblu centralnym! Brawo zespół!!!

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Dominik Konieczny, Ruslan Zubkov, Michał Bedronka - Patryk Stefański (57' Igor Ławrynowicz), Łukasz Norkowski, Tomasz Gajda, Filip Żagiel (90' Mateusz Anklewicz), Konrad Andrzejczak (57' Dominik Budzik) - Dawid Wolny (57' Norbert Radkiewicz), Krzysztof Ropski

żółta kartka: Niedbała
sędziował: Maciej Kuropatwa z Katowic
widzów: ok 400