PP: Unia Turza Śląska vs Polonia Bytom 1-1, 3-4 po karnych!
czwartek, 08 czerwca 2023 10:27

Nie było łatwo, ale się udało! Polonia Bytom pokonała po rzutach karnych Unię Turza Śląska 4-3 i awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim! Łatwo nie było, gdyż pierwsi bramkę strzelili czwartoligowcy, w 60 minucie do siatki trafił Mateusz Danieluk, ku uciesze kibiców "Królowej Śląska" wyrównał w 80 minucie Dawid Wolny. Regulamin rozgrywek nie przewidywał dogrywki, od razu zarządzono serię rzutów karnych, które... znów lepiej rozpoczęli gospodarze, gdyż już w pierwszej kolejce spudłował Dawid Wolny, jednakże mamy w bramce specjalistę od jedenastek, Eryka Mirusa, który dwukrotnie obronił strzały rywali i tym samym to niebiesko-czerwoni meldują się w finale PP. W finale tym, który odbędzie się 13 czerwca, podopieczni Adama Burka zmierzą się z Unią Rędziny

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Dominik Budzik, Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Eryk Ławrynowicz (64' Filip Żagiel) - Łukasz Norkowski, Dominik Konieczny, Tomasz Gajda - Patryk Stefański (64' Dawid Wolny), Krzysztof Ropski, Konrad Andrzejczak (81' Lucjan Zieliński)

żółte kartki: Wala, Kucharski, Ballo - Konieczny, Żagiel
sędziował: Tomasz Wajda z Żywca

źródło: własne/poloniabytom.com.pl