Polonia Bytom - Carina Gubin 2-3 (0-1)
sobota, 03 czerwca 2023 13:26

W zakończonym przed kilkunastoma minutami meczu 32. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom przegrała na własnym boisku z rewelacją rundy wiosennej Cariną Gubin 2-3 (0-1). Wynik otworzył precyzyjnym strzałem głową w 18 minucie Denis Matuszewski, chwilę po rozpoczęciu się drugiej odsłony spotkania goście podwyższyli, w 46 minucie na 2-0 bramkę zdobył Jakub Ryś i trzeba przyznać, że było to.. jeszcze precyzyjniejsze uderzenie, tym razem lewą nogą w kierunku tzw. długiego słupka. Podopieczni Adama Burka nie złożyli jednak broni i nadal atakowali, w 58 minucie z najbliższej odległości do siatki trafił Krzysztof Ropski, a w 90 minucie wyrównał z rzutu karnego Dawid Wolny. Jednakże goście nie poddali się i w 93 minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił João Passoni. Warto dodać, że niebiesko-czerwoni przez większość spotkania grali w osłabieniu, gdyż już w 26 minucie czerwoną kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Ruslan Zubkov. Teraz przed "Królową Śląska" mecz Pucharu Polski, z Unią Turza Śląska, tylko awans!

Polonia Bytom: Krystian Wieczorek - Mateusz Anklewicz (61' Dominik Budzik), Ruslan Zubkov, Krzysztof Hałgas, Igor Ławrynowicz - Łukasz Norkowski (46' Dominik Konieczny), Jacek Wuwer (46' Michał Bedronka), Jakub Siwek (46' Tomasz Gajda) - Lucjan Zieliński, Dawid Wolny, Filip Żagiel (46' Krzysztof Ropski)

żółte kartki: Ropski - Tupaj, Matuszewski, Maliszewski, Laskowski, Woźniak
czerwona kartka: Zubkov (w 26 minucie - za faul)
sędziował: Bartosz Pałetko z Krakowa