Miedź II Legnica - Polonia Bytom 1-2 (0-2)
sobota, 20 maja 2023 16:44

W rozegranym dziś meczu 29. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom przełamała niemoc w spotkaniach z Miedzią II Legnica i wygrała na wyjeździe 2-1 (2-0). Dla niebiesko-czerwonych gole strzelali: Dawid Wolny w 14 minucie (z rzutu karnego) oraz Filip Żagiel w 15 minucie spotkania. W 61 minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Michał Pojasek, lecz gdyby nie bramkarz bytomian Eryk Mirus mogłoby to być trafienie na wagę remisu, ponieważ nasz golkiper czwarty raz wiosną obronił rzut karny!!! Tym razem obronił strzał Marcina Garucha, w 27 minucie spotkania. Podopieczni Łukasz Bulińskiego kończyli mecz w osłabieniu, gdyż w 77 minucie czerwoną kartkę ujrzał Emmanuel Agbor. Brawa dla zespołu Adama Burka, kolejne ważne 3 punkty zdobyte!

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz (36' Ruslan Zubkov), Łukasz Zejdler - Tomasz Gajda, Łukasz Norkowski (62' Dawid Krzemień), Dawid Konieczny, Filip Żagiel (62' Krzysztof Ropski) -  Jakub Kuczera (46' Igor Ławrynowicz), Dawid Wolny (82' Patryk Stefański)

żółte kartki: Józefiak, Garuch, Poręba, Lenarcik - Żagiel, Andrzejczak, Bedronka, Zejdler
czerwona kartka: Agbor (w 77 minucie - za faul)
sędziował: Szymon Erenc z Poznania