Jakub Świerczok wrócił z konsultacji reprezentacji Polski U-18
wtorek, 15 września 2009 21:25
W dniach 8-10 września odbyły się w Jarocinie konsultacje reprezentacji Polski U-18. Na treningi został zaproszony 16-letni napastnik, Jakub Świerczok, obecnie gracz drugiego zespołu Polonii Bytom, który występuje w rozgrywkach o Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy.

Jakub Świerczok (z prawej) walczy o piłkę w meczu z Zawiszą Bydgoszcz, jeszcze w barwach Cracovii, którą reprezentował w zeszłym sezonie

W okresie 8-10 września, reprezentacja Polski U-18 rozegrała dwa sparingowe spotkania. Najpierw wygrali z juniorami Jaroty Jarocin 13-0, nasz zawodnik wszedł na boisku w 46 minucie i strzelił aż 4 gole! W drugim rozegranym sparingu, rywal kadry U-18 był już dużo silniejszy, młodym piłkarzom przyszło rywalizować z Promieniem Opalenica. W tym spotkaniu, Jakub ponownie zagrał jedynie 45 minut, lecz tym razem wyszedł na boisku w podstawowym ustawieniu, odwdzięczył się strzelonym golem, mecz zakończył się zwycięstwem Promienia 4-2, choć do przerwy kiedy grał nasz piłkarz był remis 2-2.

Jakub Świerczok to piłkarz o nieprzeciętnym talencie, liczymy że poprzez ciężką pracę i dobre występy w Młodej Ekstraklasie zaowocują kolejnymi powołaniami do młodzieżowych reprezentacji Polski, czego serdecznie życzymy młodemu piłkarzowi Polonii!