Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom 1-3 (2-0)
niedziela, 19 marca 2023 18:20

W rozegranym wczoraj meczu 20. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom wygrała na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3-1 (2-0). Dla niebiesko-czerwonych bramki strzelali: Dawid Wolny w 6 minucie (z rzutu karnego), Filip Żagiel w 31 minucie oraz Krzysztof Ropski w 90 minucie spotkania, natomiast dla gospodarzy jedynego gola zdobył Michał Rakowiecki w 53 minucie. Wynik mógłby być okazalszy, jednak w 64 minucie fatalnie rzut karny wykonał Tomasz Gajda, który posłał piłkę nad bramką rywala. Mecz, jak to przystało na derby regionu, był bardzo zacięty i obfitował w sporą ilość fauli, dlatego obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, w 55 minucie opuścił boisko zawodnik Gwarka Kacper Będzieszak, natomiast w 67 minucie do szatni przedwcześnie powędrował Krzysztof Hałgas, obydwaj panowie zostali ukarani dwukrotnie żółtymi kartkami. Po tym zwycięstwie zespół Adama Burka awansował na fotel lidera w ligowej tabeli! Przed nami bardzo ważny mecz, zaległe spotkanie z obecnym wiceliderem, Rekordem Bielsko-Biała, tylko 3 pkt!

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Igor Ławrynowicz, Michał Bedronka, Krzysztof Hałgas, Łukasz Zejdler - Dawid Krzemień (62' Dominik Konieczny), Jacek Wuwer, Łukasz Norkowski - Tomasz Gajda (84' Patryk Stefański), Dawid Wolny (62' Krzysztof Ropski), Filip Żagiel (71' Dominik Budzik)

żółte kartki: Borycka, Będzieszak, Rakowiecki (dwie), Siga, Barbus - Gajda, Hałgas (dwie) + trenerzy Ganowicz i Burek
czerwone kartki: Będzieszak (54' za dwie żółte) - Hałgas (67' za dwie żółte)
sędziował: Daniel Kruczyński z Żywca