Warta Gorzów Wielkopolski - Polonia Bytom 1-2 (1-1)
niedziela, 05 marca 2023 18:19

Udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Polonii Bytom, którzy wygrali wczoraj na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski 2-1 (1-1) i przy jednoczesnej porażce Rakowa II Częstochowa zbliżyli się do lidera na zaledwie 1 punkt! Dla niebiesko-czerwonych w 24 minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Dawid Wolny, wyrównał już w 30 minucie Dominik Siwiński (również z rzutu karnego), w 41 minucie sytuacja bytomian nieco się skomplikowała, gdyż czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Ruslan Zubkov. Nie podłamało to jednak podopiecznych Adama Burka i już w 51 minucie bramkę, jak się później okazało na wagę 3 punktów, zdobył wprowadzony w przerwie Dawid Krzemień. Mimo kilku sytuacji z obydwu stron, wynik nie uległ już zmianie. Brawa dla zespołu za ważne punkty!

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Igor Ławrynowicz, Ruslan Zubkov, Norbert Radkiewicz, Łukasz Zejdler - Filip Żagiel (46' Dawid Krzemień), Łukasz Norkowski (88' Jacek Wuwer), Tomasz Gajda - Konrad Andrzejczak (61' Dominik Budzik), Dawid Wolny (65' Krzysztof Ropski), Patryk Stefański (46' Michał Bedronka)

żółte kartki: Siwiński, Gajda, Natorski, Majerczyk, Lazar - Andrzejczak, Krzemień, Ławrynowicz, Mirus
czerwona kartka: Zubkov (za faul - 41')
sędziował: Piotr Bieniek ze Szczecina