Sparing: Polonia Bytom vs Ruch Chorzów 1-3 (1-1)
sobota, 14 stycznia 2023 15:29

W inaugurującym przygotowania do rundy wiosennej meczu sparingowym, Polonia Bytom przegrała z pierwszoligowym Ruchem Chorzów 1-3 (1-1). Dla zespołu prowadzonego przez Adama Burka bramkę w 36 minucie strzelił Lucjan Zieliński, w 45 minucie wyrównał Michał Feliks, w 74 minucie podwyższył Igor Stasiński, a w 88 minucie wynik spotkania ustalił Tomasz Wójtowicz. Warto zwrócić uwagę, że niebiesko-czerwoni wrócili do ustawienia, którym grali za trenera Kamila Rakoczego, czyli 1-4-5-1. Czy przyniesie to właściwy skutek w postaci awansu? Zobaczymy... Spotkanie rozegrano na boisku Silesii Miechowice.

Polonia Bytom: testowany (46' Eryk Mirus) - Dominik Budzik (46' Łukasz Zejdler), Michał Bedronka (46' Jakub Góralczyk), Ruslan Zubkov (46' Krzysztof Hałgas), zawodnik (67' Piotr Topolewski) - Tomasz Gajda (46' Konrad Andrzejczak), Jacek Wuwer (46' Dominik Konieczny), Filip Żagiel (46' Jakub Siwek), Jakub Kuczera (46' Patryk Stefański), Lucjan Zieliński (39' Dawid Krzemień) - Dawid Wolny (46' Krzysztof Ropski)

sędziował: Bogdan Drobot z Katowic