Polonia Bytom - Pniówek Pawłowice 4-1 (1-1)
sobota, 12 listopada 2022 16:32

Efektownym zwycięstwem 4-1 (1-1) zakończył się mecz 16. kolejki, w którym to Polonia Bytom podejmowała u siebie Pniówek Pawłowice. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla "Królowej Śląska", już w 8 minucie bramkę zdobył Dawid Wolny, przez kilkanaście minut bytomianie próbowali podwyższyć wynik, lecz sztuka się ta nie powiodła. Gola udało się natomiast zdobywać rywalom, w 45 minucie z rzutu karnego na 1-1 trafił Dawid Hanzel (faulował w polu karnym Ruslan Zubkov). Druga połowa była wyrównana, próbowali jedni i drudzy, ale brakowało skuteczności, aż Tomasz Gajda dwukrotnie pięknymi uderzeniami, w 66 i 69 minucie pozbawił praktycznie gości szans na wywiezienie punktów z Bytomia. Wynik na 4-1 w 89 minucie ustalił nie kto inny jak Gajda, pewnie wykonując rzut karny. Brawa dla zespołu, brawa dla autora hat-tricka.

Polonia Bytom: Eryk Mirus: Jakub Góralczyk, Ruslan Zubkov (56' Michał Bedronka), Norbert Radkiewicz - Patryk Stefański (71' Filip Żagiel), Jacek Wuwer, Dawid Krzemień (56' Dominik Konieczny), Jakub Zejdler - Konrad Andrzejczak (56' Lucjan Zieliński), Dawid Wolny, Tomasz Gajda (90' Mateusz Anklewicz)

żółte kartki: Wuwer, Zubkov - Wiciński, Hanzel, Baranskyi, Zmarzlik
sędziował: Marcin Szrek z Kielc