Polonia Bytom - Miedź II Legnica 1-2 (1-1)
poniedziałek, 17 października 2022 12:26

Kompromitacja! Polonia Bytom w minioną sobotę przegrała na własnym boisku z ostatnią w tabeli Miedzią II Legnica 1-2 (1-1). Mecz zaczął się co prawda od huraganowych ataków gospodarzy, ale to goście zdobyli pierwszą bramkę, fatalny indywidualny błąd popełnił Michał Bedronka i Michał Skowron w sytuacji sam na sam zdobył bramkę, w 35 minucie. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wyrównali jeszcze przed przerwą, gola głową zdobył w 45 minucie Konrad Andrzejczak. Ale niestety to było na tyle, jeśli chodzi o niebiesko-czerwonych, a rywalom wyszła jeszcze jedna kontra, a w zasadzie to bytomianie podarowali gościom rewelacyjną sytuację, ogromny błąd Krzysztofa Hałgasa, który przegrał walkę o piłkę z mierzącym 155 cm Marcinem Garuchem i rezerwy Miedzi w 77 minucie objęły prowadzenie. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianom, "nowa miotła" zadziałała... Trener Łukasz Buliński triumfuje.

Polonia Bytom: Szymon Gniełka - Jakub Góralczyk (76' Mateusz Lipp), Michał Bedronka, Krzysztof Hałgas - Patryk Stefański (66' Dominik Budzik), Jacek Wuwer (66' Dominik Konieczny), Tomasz Gajda, Krzysztof Zejdler - Konrad Andrzejczak (78' Orest Tkaczuk), Dawid Wolny, Lucjan Zieliński (66' Filip Żagiel)

żółte kartki: Góralczyk, Bedronka, Stefański, Konieczny, Wolny - Pojasek, Garuch, Agbor
sędziował: Kamil Zator z Kluczborka