PP: LKS Żyglin - Polonia Bytom 1-3 (0-0)
środa, 05 października 2022 19:42

W meczu 1/2 finału Pucharu Polski podokręgu Bytom, Polonia Bytom wygrała dziś na wyjeździe z LKS-em Żyglin 3-1 (0-0). Strzelanie dzisiejszego popołudnia zaczęli jednak gospodarze, którzy na co dzień występują w bytomsko-zabrzańskiej Klasie Okręgowej (szósty poziom rozgrywkowy), w 47 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Robert Wyżgoł, sensacyjny wynik utrzymywał się ponad 20 minut, w 68 minucie na 1-1 trafił Kamil Banaś, który niefortunnie interweniował przy akcji Patryka Stefańskiego i tym samym zanotował trafienie samobójcze. Na 2-1 dla niebiesko-czerwonych podwyższył niezawodny w trudnych sytuacjach Norbert Radkiewicz, a wynik na 3-1 w 94 minucie ustalił Lucjan Zieliński. W finale PP podopieczni Ryszarda Wieczorka spotkają się z Szombierkami Bytom, które dziś - również w stosunku 3-1 - pokonały Olimpię Boruszowice.

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Kamil Miensopust (72' Jakub Góralczyk), Norbert Radkiewicz, Mateusz Lipp (46' Ruslan Zubkov) - Dominik Budzik (46' Patryk Stefański), Dominik Konieczny, Dawid Krzemień, Krzysztof Hałgas (60' Lucjan Zieliński) - Konrad Andrzejczak (87' Mateusz Anklewicz), Orest Tkachuk, Tomasz Gajda (87' Piotr Topolewski)

żółte kartki: Pilarski, Banaś Karol (obydwaj LKS)
sędziował: Wojciech Zarzycki z Bytomia