Beniaminek za mocny dla Polonii, Raków II wygrywa 3-1 (2-1)
sobota, 03 września 2022 16:02

Bezkompromisowo w tym sezonie grają zawodnicy Polonii Bytom, 6 ligowych kolejek za nami i podopieczni Ryszarda Wieczorka mają na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Ostatniej doznali dzisiaj, na terenie beniaminka III ligi grupy III, zespół który uznawany był za głównego faworyta do awansu przegrał na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa 1-3 (1-2). Mecz perfekcyjnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 34 sekundzie meczu objęli prowadzenie po golu Kamila Chilińskiego, w 17 minucie podwyższył na 2-0 doświadczony Przemysław Oziębała, w 33 minucie goście strzelili bramkę kontaktową, w polu karnym najsprytniej zachował się Lucjan Zieliński i było już tylko 2-1 dla zespołu Tomasza Kuźmy. W drugiej połowie niestety jedyna bramka padła z rzutu karnego dla częstochowian, w 59 minucie wynik na 3-1 ustalił Kamil Chiliński. Niebiesko-czerwoni przegrali z czerwono-niebieskimi, zdecydowany faworyt rozgrywek przegrał z beniaminkiem ligi, który od początku sezonu spisuje się znakomicie i zasłużenie prowadzi w ligowej tabeli. Po 6 ligowych meczach "Królowa Śląska" ma już 7 punktów straty do lidera...

Polonia Bytom: Szymon Gniełka - Michał Bedronka, Ruslan Zubkov, Mateusz Lipp (46' Jakub Góralczyk) - Konrad Andrzejczak (76' Adam Sobuś), Dominik Konieczny (67' Jacek Wuwer), Tomasz Gajda, Łukasz Zejdler - Patryk Stefański (67' Filip Żagiel), Dawid Wolny, Lucjan Zieliński (76' Orest Tkachuk)

żółte kartki: Furtak, Kubik, Czekaj, Oziębała, Niedziałkowski - Lipp, Zieliński Bedronka (dwie)
czerwona kartka: Bedronka w 86 minucie (za dwie żółte)
sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa
widzów: 0 (mecz bez publiczności)