/p>

Rozmowa z Michałem Zielińskim
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 19 stycznia 2009 20:17
W ostatnim czasie, z grona piłkarzy Polonii Bytom, w prasie najczęściej pojawiało się nazwisko napastnika, Michała Zielińskiego. Zarówno w kontekście powołania do reprezentacji Polski, jak i transferu do Polonii Warszawa. Postanowiliśmy więc porozmawiać z samym zainteresowanym.

Na początek pytanie o reprezentację, jakie to uczucie grać w koszulce z orzełkiem na piersi? Debiut już miałeś, a przed Tobą kolejne mecze, gdyż trener Beenhakker powołał Cię na zgrupowanie w Portugalii.

- Jest to przede wszystkim ogromny zaszczyt, wyróżnienie. Nie tylko dla mnie, ale całego klubu: zarządu, sztabu szkoleniowego i kibiców. Cieszę się bardzo, że dostałem kolejną szansę od trenera, postaram się ją wykorzystać, zaprezentować tak na treningach, żeby przekonać do siebie Leo Beenhakkera i wystąpić w meczu z Litwą.


Jesienną rundę - trzeba uczciwie przyznać - miałeś niezbyt udaną, nie udało Ci się strzelić gola dla Polonii w oficjalnym spotkaniu, czy teraz po powołaniu do kadry "pójdzie już z górki"? Kibice liczą na Ciebie i Twój "ciąg na bramkę".

- Zgadza się, runda jesienna nie była dla mnie zbyt dobra. „Na kadrze” jest się stosunkowo krótko, ale trenuje się wtedy z najlepszymi w Polsce. Wiele pozytywów można wynieść z tych treningów, do tego teraz jest okres przygotowawczy, który staram się wykorzystać najlepiej jak mogę. Z mojej strony robię wszystko, żeby było lepiej, no i wydaje mi się, że będzie.


Nie raz mówiło się w przeszłości o zainteresowaniu Twoją osobą, przez takie kluby jak AEK Ateny czy Torpedo Moskwa, możesz nam zdradzić ile w tym jest procent prawdy?

- Jeżeli chodzi o Torpedo Moskwa to zamieniłem dwa słowa z przedstawicielem tego klubu wiec procentowo to niewiele (śmiech). A co do AEK Ateny, rozmowa była o wiele dłuższa. Nawet były konkretne ustalenia, jeżeli chodzi o moją osobę to warunki były uzgodnione, problem pojawił się na linii AEK-Polonia, kluby nie doszły do porozumienia. Więc ta propozycja była w 100% prawdziwa.


Jesteś już w Polonii od prawie 3 lat, jak długo masz jeszcze ważny kontrakt z bytomskim klubem? Chciałbyś go wypełnić do końca, czy Twoją ambicją jest szybki wyjazd do lepszego klubu? Mówi się obecnie o transferze do Polonii Warszawa, oferta ponoć leży w klubie.


- Tak, w klubie jestem juz ponad 2 lata. Kontrakt mam ważny do czerwca 2010 roku, chciałbym zostać w Bytomiu jak najdłużej. Dzięki Polonii "istnieję" na boiskach ekstraklasy. Wiele temu klubowi zawdzięczam i nigdy tego nie zapomnę, ale jeżeli pojawi się konkretna propozycja dla mnie i dla klubu (np. Polonia Warszawa), nikt nie będzie mnie "blokował" (a takie zapewnienie dostałem od zarządu), bo jest to spory awans sportowy i chyba, jak każdy piłkarz chcę stawiać przed sobą kolejne wyzwania.


Dzięki za rozmowę, wszystkiego dobrego życzę!

- Dzięki