Polonia Bytom - MKS Kluczbork 1-1 (1-0)
niedziela, 22 maja 2022 08:17

W rozegranym wczoraj meczu 30. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III Polonia Bytom zaledwie zremisowała u siebie z MKS-em Kluczbork 1-1 (1-0). Goście wczorajszego popołudnia byli zespołem lepszym, stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych, w 26 minucie podopieczni trenera Tomasza Chatkiewicza nie wykorzystali nawet rzutu karnego, pechowym strzelcem okazał się Adrian Błaszkiewicz, którego strzał obronił 20-letni Szymon Gniełka (brawa!), dla którego był to dopiero 2. mecz na III-ligowych boiskach w dotychczasowej karierze. Sytuacje marnowali goście, bramkę zdobyli gospodarze, w doliczonym już czasie pierwszej połowy premierową bramkę w III lidze strzelił 19-letni Michał Nagrodzki. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 55 minucie wyrównali, za sprawą Adriana Błaszkiewicza. Niestety więcej bramek już w spotkaniu nie padło, mimo kilku sytuacji z obydwu stron. Przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość wręczenia pamiątkowych koszulek, dla Krzysztofa Hałgasa z okazji 100 spotkań oraz dla Norberta Radkiewicza z okazji 150 spotkań w niebiesko-czerwonych barwach. Gratulujemy!

Polonia Bytom: Szymon Gniełka - Dominik Budzik, Michał Bedronka, Krzysztof Hałgas, Kordian Górka (63' Michał Maj) – Patryk Stefański, Dominik Konieczny (63' Jacek Wuwer), Dawid Krzemień, Michał Nagrodzki (75' Jakub Siwek), Sebastian Pączko (63' Konrad Andrzejczak) - Dawid Wolny (70' Arkadiusz Maj)

żółte kartki: Konieczny, Hałgas
sędziował: Michał Bobrek z Wadowic
widzów: ok 400