Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry 1-0 (0-0)
sobota, 07 maja 2022 17:05

W zakończonym przed kilkoma minutami meczu 28. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III Polonia Bytom wygrała u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1-0 (0-0). Gola na wagę trzech punktów strzelił w 98 minucie Orest Tkachuk, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Michale Płonce. Zwycięstwo zespołu Kamila Rakoczego powinno być okazalsze, jednakże niebiesko-czerwoni kolejny już raz byli okropnie nieskuteczni pod bramką gości, w dodatku w 27 minucie "jedenastkę" zmarnował Dawid Wolny, górą okazał się golkiper gości Mateusz Rosół, swoją drogą... wychowanek "Królowej Śląska", serdecznie pozdrawiamy z tego miejsca "Rossiego". Brawa dla drużyny za 3 punkty.

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Michał Maj, Krzysztof Hałgas, Norbert Radkiewicz, Kordian Górka (63' Dominik Budzik) - Konrad Andrzejczak (46' Patryk Stefański), Dominik Konieczny, Dawid Krzemień (73' Michał Płonka), Michał Nagrodzki (63' Orest Tkachuk), Sebastian Pączko (63' Kamil Mizera) - Dawid Wolny

sędziował: Aleksander Kozieł z Kielc
widzów: 0 (mecz bez publiczności)
żółte kartki: Konieczny, Radkiewicz, Stefański - Dyląg, Bąk, Rosół