Lechia Zielona Góra - Polonia Bytom 1-2 (1-0)
sobota, 30 kwietnia 2022 18:07

W zakończonym przed kilkoma minutami meczu 27. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom po bardzo zaciętym boju wygrała na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 2-1 (0-1). W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, co potwierdzili golem w 9 minucie strzelonym przez Przemysława Mycana. Prowadzenia Lechistów powinno być o wiele okazalsze, ale świetnie w bramce bytomian spisywał się Dominik Brzozowski. W II połowie gra się bardziej wyrównała, co prawda na początku groźniej zaatakowali znów zielonogórzanie, ale to niebiesko-czerwoni cieszyli się po golu Dawid Krzemienia w 51 minucie, natomiast w 79 minucie mecz wynik ustalił Dawid Wolny, co warto zaznaczyć po bardzo ładnej indywidualnej akcji Oresta Tkachuka (asysta). Podopieczni Kamila Rakoczego drugi mecz z rzędu kończyli w osłabieniu, tym razem czerwoną kartkę otrzymał Michał Bedronka. Następnym ligowym rywalem bytomian będzie Gwarek Tarnowskie Góry.

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Dominik Budzik (77' Kordian Górka), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Krzysztof Hałgas (75' Michał Maj) - Konrad Andrzejczak, Dominik Konieczny, Łukasz Piontek (46' Michał Nagrodzki), Dawid Krzemień, Sebastian Pączko (71' Orest Tkachuk) - Dawid Wolny

żółte kartki: Loboda - Bedronka (dwie), Radkiewicz
czerwona kartka: Bedronka 85' (za dwie żółte)
sędziował: Waldemar Socha z Bolesławca