Polonia Bytom - Rekord Bielsko-Biała 1-1 (0-1)
środa, 27 kwietnia 2022 21:09

W rozegranym dziś meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom zremisowała z Rekordem Bielsko-Biała 1-1 (0-1). Praktycznie całe potkanie toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Dariusza Mrózka, którzy co rusz stwarzali sobie groźne sytuacje podbramkowe i tylko ich nieskuteczność oraz dobre interwencje Dominika Brzozowskiego uchroniły niebiesko-czerwonych od zasłużonej porażki. Bramki w meczu padły jednak zaledwie dwie, w 14 minucie gola dla gości strzelił doświadczony Daniel Feruga, natomiast dość niespodzianie wyrównał w 88 minucie Dawid Wolny, bardzo pewnie wykorzystując rzut karny. Podopieczni Kamila Rakoczego kończyli mecz w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę w doliczonym już czasie gry otrzymał wprowadzony w 61 minucie Michał Maj (w konsekwencji dwóch żółtych). Po dzisiejszym remisie zespół "Królowej Śląska" spadł w ligowej tabeli spadł już na 4. pozycję, obecnie do lidera - Zagłębia II Lubin - strata wynosi aż 11 punktów. I tyle o aspekcie sportowym, trzeba też wspomnieć o kolejnym szalonym pomyśle zarządu klubu, który na ten przygotował specjalną ochronę, nie dość że na wejściu znów skrupulatnie przeszukiwani byli wszyscy kibice to jeszcze przy wejściu do budynku klubowego straszyli mocno uzbrojeni "ochroniarze". W jakim celu to całe zamieszanie? Dla tych 100 sympatyków III-ligowej kopaniny? Kto tak rozrzutnie wydaje publiczne pieniądze? Chcielibyśmy poznać odpowiedzi na te pytania...

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Dominik Budzik (76' Kordian Górka), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Krzysztof Hałgas (61' Michał Maj) - Patryk Stefański, Dominik Konieczny (61' Dawid Krzemień), Łukasz Piontek (46' Denis Dudek), Michał Płonka, Sebastian Pączko (46' Orest Tkaczuk) - Dawid Wolny

żółte kartki: Płonka, Tkaczuk, M. Maj, Stefański - Mucha, Kacprzak, Nowak
czerwona kartka: Michał Maj (za dwie żółte - w 90 minucie)
sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa
widzów: ok 100