Polonia Bytom - Górnik II Zabrze 1-2 (0-1)
czwartek, 14 kwietnia 2022 17:46

W rozegranym wczoraj zaległym meczu 22. kolejki piłkarskiej III ligi, grupy III, Polonia Bytom przegrała u siebie z Górnikiem II Zabrze 1-2 (0-1). Dla gości już w 7 minucie gola strzelił z rzutu karnego Michał Rostkowski, w 33 minucie sędzia Maciej Kuropatwa podyktował kolejną jedenastkę dla gości, tym razem do futbolówki podszedł doświadczony Marcin Wodecki, uderzył on jednak jedynie w poprzeczkę. Drugą połowę lepiej zaczęli znów rywale, w 66 minucie bramkę z bliskiej odległości strzelił Alan Lubaski, dopiero od tej chwili niebiesko-czerwoni byli bardziej aktywni, co zaowocowało golem w 69 minucie, indywidualną akcją popisał się Sebastian Pączko i zdobył - jak się później okazało - honorowego gola dla zespołu Kamila Rakoczego. PS oddelegowanie niedoświadczonego arbitra z IV ligi na III-ligowe derby to decyzja skandaliczna, arbiter Kuropatwa niestety był głównym aktorem wczorajszego spotkania, podejmowane przez niego decyzje niejednokrotnie wprowadzały nerwową atmosferę na boisku.

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Dominik Budzik, Michał Maj (60' Jakub Trojanowski), Norbert Radkiewicz, Krzysztof Hałgas (80' Kordian Górka) - Konrad Andrzejczak, Jacek Wuwer (46' Patryk Stefański), Dominik Konieczny, Orest Tkachuk (66' Michał Płonka), Iwanek (60' Sebastian Pączko - Dawid Wolny

żółte kartki: Iwanek, Budzik, Pączko, Wolny - Pawlak, Sokół, Ziółkowski
sędziował: Maciej Kuropatwa z Katowic
widzów: ok 400