/p>

Rozmowa z Mateuszem Rosołem
Wpisany przez cloner   
wtorek, 06 stycznia 2009 17:40
Nowy rok, drużyny powoli zaczynają przygotowania do rundy wiosennej, zatem przyszedł również czas na następny wywiad. Tym razem "przepytaliśmy" kolejnego bramkarza Polonii Bytom, niespełna 23-letniego Mateusza Rosoła.

Jesteś wychowankiem Polonii Bytom, byłeś w kadrze pierwszego zespołu w sezonie 2005/2006, lecz nie udało Ci się przebić do podstawowego składu, dlatego zostałeś wypożyczony w 2006 roku do Myszkowa, jak wspominasz czasy w Polonii oraz grę w Myszkowie?

- Tak, swoją przygodę z piłką rozpocząłem w Polonii Bytom. Jestem wychowankiem tego klubu, to tutaj stawiałem swoje pierwsze "kroki". Zawsze był to klub bardzo bliski mojemu sercu i jest tak do tej pory. W sezonie 2005/2006 po zakończeniu wieku juniora, zostałem włączony do kadry pierwszego zespołu. Miałem dopiero 19 lat i ciężko było mi się przebić do pierwszego składu. Ale naprawdę wiele się nauczyłem u boku Grzesia Zmii i Marcina Suchańskiego, bardzo dobrze wspominam ten okres. Następnie zostałem wypożyczony do drużyny z Myszkowa. Było to dla mnie nowe doświadczenie, bo cale życie grałem w Polonii, ale ten okres również wspominam pozytywnie.


Obecnie reprezentujesz barwy BKS Stal Bielsko-Biała, jesteś już graczem bielszczan? Czy nadal tylko wypożyczony z Bytomia?

- Obecnie drugi sezon występuję w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała, chociaż formalnie wciąż jestem graczem Polonii Bytom wypożyczonym jedynie do drużyny z Bielska.

Twoje plany na najbliższą przyszłość? Tzn. kiedy rozpoczynacie przygotowania do rundy wiosennej i Twoje cele na wiosnę.

- Przygotowania do rundy wiosennej zaczynamy 12 stycznia. Na razie trudno mówić o planach i celach. Udało nam się zrobić naprawdę dobry wynik na półmetku rozgrywek, z czego wszyscy w klubie są zadowoleni. Nie postawiono nam jednak konkretnych celów. Gramy każdy następny mecz, aby wygrać i zdobyć 3 punkty, a co będzie - potem czas pokaże.


Z moich informacji wynika, że zarówno w czerwcu dobiega końca twoje wypożyczenie do BKS oraz twój kontrakt z Polonią, myślisz już o nowym sezonie? Chciałbyś kontynuować grę w Stali? Czy będziesz szukał nowego klubu?

- Dokładnie tak, w czerwcu dobiega końca moje wypożyczenie do bielskiej Stali, a także mój kontrakt z Polonią dobiega końca w tym miesiącu. W maju kończę 23 lata i teoretycznie będę wolnym zawodnikiem. Na razie nie zastanawiałem się nad tym, co będzie po zakończeniu obecnego sezonu. Dobrze czuje się w Bielsku, chociaż nie ukrywam, że zawsze chciałem reprezentować barwy niebiesko-czerwone. Zobaczymy czy po zakończeniu rozgrywek klub z Bielska przedstawi mi jakąś ofertę i czy ewentualnie będą jakieś inne propozycje. Wtedy będę mógł na spokojnie usiąść i wszystko przemyśleć. Na razie myślę tylko o tym, żeby się dobrze przygotować do rundy wiosennej.


Dzięki za rozmowę i wszystkiego dobrego, powodzenia!

- Dzięki.