Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2-1 (2-1)
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 08:19

W minioną sobotę w ramach 27. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, odbył się najważniejszy mecz rundy wiosennej, derbowe spotkanie pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Niebiescy, którzy byli gospodarzami tego pojedynku, rozpoczęli znakomicie, już w 16 minucie gola na 1-0 strzelił... nasz wychowanek Marcin Kowalski, chwilę później zrobiło się na boisku trochę luźniej, gdyż Michał Biskup po brutalnym faulu na Norbercie Radkiewiczu otrzymał w 25 minucie czerwoną kartkę, niestety popularny "Norbi" nie mógł kontynuować już gry, a na boisku pojawił się Jakub Belica. Niebiesko-czerwoni niestety zawodzili nadal, w 35 minucie podwyższył na 2-0 Kacper Będzieszak. Co prawda w 40 minucie Patryk Stefański trafił do siatki na 2-1, ale na więcej podopiecznych Kamila Rakoczego stać już nie było, mimo że w drugiej połowie na boisku biegało czterech napastników. Przez ponad godzinę bytomianie grali z przewagą jednego zawodnika i niestety nie byli w stanie nawet zremisować z lokalnym rywalem, wstyd.

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Dominik Budzik (58' Grzegorz Ochwat), Michał Bedronka, Norbet Radkiewicz (28' Jaub Belica), Jakub Wróbel (58' Marcin Lachowski) - Filip Żagiel, Dominik Konieczny, Michał Płonka, Dawid Krzemień, Sebastian Pączko (58' Damian Celuch) - Patryk Stefański (87' Kordian Górka)

żółte kartki: Janoszka, Wyroba, Foszmańczyk, Kasolik - Ochwat
sędziował: Piotr Szypuła z Bielsko-Białej