Polonia Bytom - Polonia Świdnica 5-3 (2-0)
niedziela, 18 kwietnia 2021 07:25

W rozegranym wczoraj meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom wygrała u siebie (przy ul. Frycza-Modrzewskiego) z ostatnią w tabeli Polonią Świdnica 5-3 (2-0). Dla niebiesko-czerwonych strzelanie rozpoczęli: Patryk Stefański w 19 minucie i Jakub Wróbel w 30 minucie, po przerwie podwyższyli Michał Płonka w 55 minucie oraz kapitan Dawid Krzemień w 74 minucie spotkania. Niestety chwilę później w grę bytomian wkradło się sporo nerwowości i... goście aż trzykrotnie pokonali Dominika Brzozowskiego w zaledwie 4 minuty (!!!), do siatki trafiali: Robert Myrta w 83 minucie, Grzegorz Borowy w 85 minucie i Damian Kasprzak w 86 minucie. Na szczęście, dla zespołu Kamila Rakoczego, w 95 minucie wynik na 5-3 ustalił Damian Celuch, dla którego było to premierowe trafienie dla "Królowej Śląska". Za tydzień derby z Ruchem Chorzów, oby z lepszą grą w defensywie.

Polonia Bytom: Dominik Brzozowski - Dominik Budzik, Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Jakub Wróbel (71' Kamil Wójcik) - Filip Żagiel, Dominik Konieczny (76' Jakub Belica), Michał Płonka (62' Damian Celuch), Dawid Krzemień, Sebastian Pączko (62' Kordian Górka) - Patryk Stefański (71' Marcin Lachowski)

żółte kartki: Bedronka, Górka
sędziował: Bartosz Owsiany z Opola