Puchar 100-lecia ŚZPN: Śląsk Świętochłowice vs Polonia Bytom 3-2 (1-1)
środa, 26 sierpnia 2020 07:31

W rozegranym wczoraj meczu drugiej rundy Pucharu z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z IV-ligowym Śląskiem Świętochłowice 2-3 (1-1). Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali: Kamil Sęk w 39 minucie oraz Kajetan Frankowski w 63 minucie, dla gospodarzy trafiali: Jakub Nawrocki w 40 minucie oraz Adrian Lesik w 58 i 90 minucie spotkania. Ponadto w 73 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Hałgas. Tym samym Polonia odpadła z kolejnego, drugiego już pucharu w tym sezonie, jak porażkę z Gwarkiem można zrozumieć, wszak to nasz ligowy rywal, tak wczorajsze odpadnięcie z niżej notowanym rywalem to kompromitacja całej drużyny, włącznie oczywiście ze sztabem szkoleniowym. Nawet 5-0 w najbliższym ligowym meczu nie zmaże tej klęski. WSTYD.

Polonia Bytom: Dawid Gargasz - Kajetan Frankowski, Kacper Czajkowski, Miłosz Pryga (46' Krzysztof Hałgas), Oskar Dzikiewicz - Dawid Froncek (56' Wojciech Mróz), Dominik Konieczny (46' Jacek Wuwer), Mateusz Anklewicz, Łukasz Piontek (46' Jakub Wróbel), Kamil Sęk (80' Kewin Bobiński) - Denis Bardl (46' Grzegorz Ochwat)

żółte kartki: Koniarek, Watola, Lesik