"W Bytomiu zielona tylko trawa". Polonia wygrywa derby z Szombierkami
poniedziałek, 20 maja 2019 09:04

W rozegranym wczoraj meczu 26. kolejki piłkarskiej Haiz IV ligi, Polonia Bytom wygrała "na wyjeździe" z Szombierkami Bytom 4-1 (2-1). Strzelanie rozpoczęli gospodarze, już w 9 minucie Tomasz Rybak huknął jak z armaty i Maciej Wierzbicki był bez szans. Pierwsza odsłona spotkania była zdecydowanie pod dyktando zespołu Radosława Osadnika, ale to tylko niebiesko-czerwoni już strzelali bramki. Podopieczni Marcina Domagały doprowadzili do wyrównania w 38 minucie za sprawą kapitana, Marcina Lachowskiego, a na 2-1 podwyższył już w doliczonym czasie pierwszej połowy Patryk Stefański. W drugiej połowie zdecydowanie górowali już goście, strzelając kolejne 2 gole, w 70 minucie trafienie zaliczył znów Marcin Lachowski, a wynik ustalił w 88 minucie mecz ex-Szombierkorz, Piotr Makowski, który z szacunku dla rywala nie eksponował swojej radości z trafienia. Radość okazywali natomiast kibice, którzy licznie stawili się wczoraj w sektorze gości. W Bytomiu tylko POLONIA!

"raz do roku się zbieracie, całe życie spierdalacie"

Polonia Bytom: Maciej Wierzbicki - Kamil Skrzypiński, Bartosz Dyszy, Łukasz Matusiak, Krzysztof Hałgas - Tomasz Pośpiech (71' Piotr Makowski), Maciej Borycka, Norbert Bębenek, Sebastian Kubik (46' Dominik Budzik) - Marcin Lachowski, Patryk Stefański (83' Mariusz Fornalczyk)

żółte kartki: Cieszyński - Stefański, Bębenek
sędziował: Rafał Rokosz z Siemianowic Śląskich