Polonia Bytom - GKS Radziechowy-Wieprz 3-2 (1-0)
czwartek, 31 maja 2018 11:12

W rozegranym wczoraj meczu 28. kolejki piłkarskiej Haiz IV ligi, Polonia Bytom w dramatycznych okolicznościach wygrała z GKS-em Radziechowy-Wieprz 3-2 (1-0). Wynik otworzył już w 8 minucie Norbert Radkiewicz, jednak późniejsze liczne ataki bytomian raziły nieskutecznością, świetnie w bramce gości spisywał Łukasz Byrtek. Druga odsłona wyglądała podobnie, sporo chaosu w środku pola, zawiódł zwłaszcza wprowadzony w 52 minucie Sebastian Dudek, który zamiast uporządkować grę i wykreować tzw. "ostatnie podanie" to głównie podawał niecelnie. Niewykorzystane sytuacje się niestety zemściły i w 80 minucie wyrównującą bramkę strzelił Piotr Pindel, po ładnej dwójkowej akcji, zbyt łatwo rozmontowana została obrona niebiesko-czerwonych. Co najgorsze, chwilę później było już 1-2, w 82 minucie gola strzelił Tomasz Franusik i sensacja wisiała w powietrzu. Huraganowe ataki Polonii przyniosły efekt dopiero w 89 minucie, rewelacyjną piłkę w pole karne posłał Szymon Ignacek i z 6 metrów gola zdobył Bartosz Giełażyn. W 92 minucie padł gola na 3-2, 60-metrowy(!!!) rajd z piłką wykonał Giełażyn i technicznym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Bramka marzenie! Brawa za walkę do ostatniego gwizdka, ale nagana za błędy w obronie.

Polonia Bytom: Patryk Król – Wojciech Mróz, Krzysztof Markowski, Norbert Radkiewicz (52' Sebastian Dudek), Marcin Radzewicz – Arkadiusz Kowalczyk Arkadiusz (63' Krzysztof Hałgas), Michał Chrabąszcz, Szymon Ignacek, Hubert Tylec (86' Andrzej Buchcik), Marcin Lachowski Marcin (90' Marcel Czypionka) – Bartosz Giełażyn

żółte kartki: Giełażyn, Hałgas, Mróz - Byrtek, Kitka
próbował sędziować: Paweł Kamiński z Ogrodzieńca