/p>

Podpisano umowę na przebudowę stadionu!
Wpisany przez cloner   
wtorek, 10 kwietnia 2018 13:15

Dziś na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, a w miniony piątek, tj. 8 kwietnia, podpisano, umowę z firmą S-Sport za modernizację obiektu sportowego przy ul. Olimpijskiej. Cała przebudowa, a może właściwie budowa od podstaw, ma kosztować 39,6 mln złotych! Początek prac na Olimpie zaplanowano na czerwiec, tuż po zakończonym obecnym sezonie IV ligi.

Firma S-Sport zmodernizuje stadion w formule "projektuj i buduj". Zgodnie z umową, firma ma 8 miesięcy, żeby zaprojektować cały obiekt, a następne 26 miesięcy na zakończenie całkowitej modernizacji. Piszemy całkowitej, ponieważ firma S-Sport wybuduje praktycznie całośc od podstaw, jak podano do wiadomości mediów, pozostanie jedynie podgrzewana murawa oraz oświetlenie, nawet słynny na całą Polskę "żagiel", czyli zadaszenie zostanie zdemontowane i najprawdopodobniej przeniesione na inny bytomski obiekt. Od podstaw mają powstać trzy nowe trybuny, które mają pomieścić 8200 kibiców!

Z niecierpliwością zatem czekamy na rozpoczęcie się tej bardzo ważnej zarówno dla klubu, jak i całego miasta, inwestycji.Tak obecnie prezentuje się obiekt przy ul. Olimpijskiej


foto: Dominik Stochmiałek
źródło: własne