/p>

Polonia Bytom uratowana
Wpisany przez cloner   
środa, 24 stycznia 2018 11:19

Pod koniec grudnia informowaliśmy, że Rada Miejska podjęła uchwałę, która miała rozpocząć likwidację spółki Bytomski Sport, która od pół roku opiekuje się pierwszą drużyną Polonii Bytom występującej obecnie w IV lidze. Minął niecały miesiąc i dotarła nas - po długiej walce - piękna informacja, część radnych zmieniła zdanie, zostali przekonani że usunięcie Polonii Bytom z piłkarskiej mapy kraju to ogromny błąd, za co im dziękujemy. Polonia Bytom uratowana! Warto dodać, że poza brakiem likwidacji spółki, na poniedziałkowej sesji RM udało się również przegłosować budowę kompleksu sportowego w Bytomiu!

Do 25 lutego ma zostać podpisana umowa z wykonawcą pierwszego etapu inwestycji. Jak podaje oficjalny serwis miasta Bytom na łamach oficjalnej strony www, łączne nakłady finansowe na inwestycję jaką jest budowa pierwszego etapu kompleksu sportowego przy ul. Olimpijskiej wyniosą 42 mln złotych, z tego w 2018 roku - 5 mln zł, w przyszłym 16 mln zł i w 2020 roku - 21 mln złotych. A co warto podkreślić spółka będzie miała możliwość odzyskania podatku VAT co pozwoli na bieżące utrzymanie spółki i rozwój sekcji sportowych.

Wygląda to wszystko niezwykle przyjemnie. A czy efekt będzie taki jak na obrazku załączonym na stronie miasta? Nie mamy nic przeciwko.

źródło: własne/bytom.pl