Odra Wodzisław Śląski - Polonia Bytom (zapowiedź)
piątek, 07 sierpnia 2009 21:30
Już jutro piłkarzy Polonii Bytom czeka pierwsze w tym sezonie wyjazdowe spotkanie, przeciwnikiem będzie Odra Wodzisław Śląski. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16.30, a sędzią będzie Pan Marcin Szulc z Warszawy.

Nasz najbliższy przeciwnik, zespół Odry Wodzisław Śląski, w pierwszej kolejce ekstraklasy przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2-1, choć prowadził do przerwy 1-0, gola w 44 minucie strzelił nowy nabytek Odry, Piotr Piechniak, później gole strzelali już tylko gospodarze.

W zeszłym sezonie, w pojedynkach z Odrą Wodzisław, bytomianie zdobyli tylko 1 punkt! Najpierw polegliśmy na wyjeździe aż 1-4, honorowego gola strzelił Grzegorz Podstawek w 90 minucie meczu, a w rewanżu, przy Olimpijskiej padł remis 1-1, gola strzelił wtedy Rafał Grzyb.

W jutrzejszym spotkaniu, w barwach Odry, z powodu urazów nie wystąpi kilku graczy: Daniel Bueno, Daniel Rygel oraz najprawdopodobniej także Krzysztof Markowski. W zespole Polonii kontuzjowany jest Michał Zieliński, pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza, Wojciecha Skaby, bardzo prawdopodobne, że zastąpi go w bramce Słowak, Juraj Baláž.

"Dzięki zwycięstwu z GKS-em Bełchatów możemy jechać spokojniejsi do Wodzisławia. Na pewno nie nazwałbym nas jednak faworytem. Odra, mimo że przegrała w Białymstoku, pokazała tam się z dobrej strony. Zespół z Wodzisławia jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Z kolei w ataku groźny jest ich nowy napastnik Tomas Radzinevicius. To świetny zawodnik. Mogę powiedzieć, że kiedyś uratował pierwszą ligę, dla naszego zespołu" (SK Kladno - przyp. red.) - mówi przed meczem, obrońca Polonii, Lukáš Killar.