/p>

Kiedy modernizacja stadionu?
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:12

Jak informuje oficjalna strona Polonii Bytom, miejska spółka odpowiedzialna za budowę kompleksu sportowego przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu otworzyła 31 marca oferty złożone przez firmy budowlane, startujące w przetargu na modernizację stadionu piłkarskiego w Bytomiu.

Jak informują władze Spółki, dwie spośród pięciu złożonych ofert mieszczą się w zadeklarowanej przez Bytomski Sport Sp. z o. o. kwocie przeznaczonej na realizacje tej inwestycji
. Najniższa zaoferowana kwota pochodzi od firmy „S-Print 2” Sp. z o. o. z Katowic i wynosi nieco ponad 32 miliony złotych netto. „S-Print 2” Sp. z o. o. odpowiadała m in. za poprawę infrastruktury sportowej stadionu miejskiego w Rzeszowie, modernizacje stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu oraz rozbudowę kompleksu sportowego w Niecieczy. Zarówno ten, jak i pozostali oferenci, do których należą spółki Mosty Łódź S. A. , Mostostal Warszawa S. A. , Dombud S. A., oraz Pre-Fabrykat Sp. z o. o., musieli się wykazać bogatym doświadczeniem w modernizacji kompleksów sportowych. Wykonawcy mogą się pochwalić, między innymi, realizacjami takimi jak stadion miejski w Tychach, Bielsku-Białej czy stadion Widzewa w Łodzi.

"Cieszę się, że wpłynęło tak wiele ofert i liczę na to, że będziemy je mogli jak najszybciej sprawdzić i ocenić. Po upewnieniu się, że zostały spełnione wszystkie wymogi formalno-prawne, chcemy przystąpić do wyboru najkorzystniejszej oferty i podpisać umowę z wykonawcą" - powiedział prezes Zarządu Bytomskiego Sportu, Jakub Snochowski.

"Nie zapominamy również o miłośnikach hokeja. To z myślą o nich, w pobliżu stadionu, powstanie hala sportowa. W tej chwili dobiega końca konkurs architektoniczny na wykonanie jej projektu" - dodaje Snochowski.

Prace obejmujące modernizację stadionu im. E. Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej są jednym z trzech zadań realizowanych przez spółkę Bytomski Sport. Pozostałe dwa obejmują budowę wielofunkcyjnej hali sportowej z dwiema taflami lodowiskowymi i basenem do uprawiana piłki wodnej oraz remont i rozbudowę zespołu boisk treningowych. Zakończenie budowy kompleksu sportowego planowane jest na rok 2019.


foto: bytomskisport.com
źródło: poloniabytom.com.pl