/p>

Rozmowa z Mateuszem Dreszerem
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 03 sierpnia 2009 11:35
Rozpoczął się nowy sezon, nowe oczekiwania, a także nowi zawodnicy, z jednym z nich udało nam się porozmawiać. Nie ma jeszcze 18 lat, a już zdążył zadebiutować w niebiesko-czerwonych barwach, a także strzelił gola! Zachęcamy wszystkich do lektury krótkiego wywiadu z napastnikiem zespołu Młodej Ekstraklasy Polonii Bytom, Mateuszem Dreszerem.


Na wstępie, opowiedz nam trochę o początkach swojej przygody z piłką nożną. Jakiego klubu jesteś wychowankiem, gdzie grałeś do tej pory. Gdyż tak naprawdę niewiele o Tobie wiemy.


- Swoje pierwsze treningi rozpocząłem na Stadionie Śląskim, lecz już wieku 7 lat wyjechałem do Niemiec i tam przez większość czasu grałem w 1 FC Magdeburg. Po 9 latach wróciłem do Polski i przez dwa ostatnie lata grałem w UKS-ie Ruch Chorzów.


W jaki sposób trafiłeś do Polonii Bytom? Jest to definitywny transfer czy tylko wypożyczenie?

- Mój ojciec (Mirosław - przyp. red.) jest trenerem bramkarzy w Polonii Bytom. Inicjatywa wyszła od niego, to on zapytał się mnie, czy nie spróbowałbym swoich sil w młodzieżowej drużynie Polonii. Doszedłem do wniosku, że to dobry pomysł i zdecydowałem się przyjechać do Bytomia na treningi, zagrałem w sparingach, udało mi się kilka razy trafić do bramki, czego efektem jest definitywny transfer do Polonii.


W przedsezonowych sparingach strzelałeś gole, trafiłeś również w debiucie w rozgrywkach o Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, czy wyznaczyłeś sobie jakiś cel na najbliższy sezon? Ile bramek zamierzasz strzelić?

- Tak, to prawda, debiut miałem bardzo udany. Bardzo się z tego cieszę, ale jeszcze sporo pracy przede mną. Będę bardzo zadowolony, jeżeli uda mi sie zaliczyć parę dobrych występów w ME i strzelę choć kilka bramek.


Na koniec, tak pół-żartem, pół-serio. Dlaczego, tak jak Twój ojciec, nie zostałeś bramkarzem?

- (śmiech) Tak się składa, że do bramki nigdy mnie nie ciągnęło.


Dzięki za rozmowę i powodzenia!

- Dzięki


    Sylwetka
:

    nazwisko: Mateusz Dreszer

    pozycja: napastnik

    poprzedni klub: UKS Ruch Chorzów

    wzrost: 178 cm

    waga: 70 kg

    data urodzenia: 07.08.1991