Porażka w derbach z GKS-em Tychy
niedziela, 23 sierpnia 2015 20:08

Drugą porażką z rzędu w meczu wyjazdowym zakończył się wczorajszy mecz derbowy Polonii Bytom z GKS-em Tychy. Zespół prowadzony przez Kamila Kieresia wygrał z niebiesko-czerwonymi 2-1 (1-0). Bramki zdobyli: Łukasz Grzeszczyk w 24 minucie oraz Marcin Radzewicz w 51 minucie, honorowego gola dla bytomian zdobył w 87 minucie spotkania Dawid Cempa wykorzystując nieporozumienie jednego z obrońców z bramkarzem Pawłem Florkiem, który i tak był wczoraj najlepszym graczem na boisku. Dodać też należy, że mecz zgromadził 8200 kibiców, w tym 400 osobową grupę kibiców Polonii. Piłka nożna dla kibiców!

GKS Tychy: Paweł Florek - Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Seweryn Gancarczyk, Mateusz Mączyński - Dawid Błanik (79' Daniel Duda), Michał Glanowski, Mateusz Bukowiec, Robert Dymowski (83' Damian Szczęsny), Marcin Radzewicz (90' Marcin Wodecki) - Łukasz Grzeszczyk

Polonia Bytom: Dawid Gargasz - Robert Trznadel (86' Kamil Mańkowski), Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Daniel Kutarba - Adrian Krysian (56' Sebastian Pączko), Łukasz Grube (80' Krzysztof Michalak), Kamil Zalewski, Marcin Lachowski, Damian Michalik - Michał Zieliński (67' Dawid Cempa)

żółte kartki: Błanik, Bukowiec, Grzeszczyk, Mączyński - Broniewicz.

sędziował: Michał Grocki z Warszawy

widzów: 8197 (w tym ok. 400 gości)