/p>

Rozmowa z Dawidem Ratajczakiem
Wpisany przez cloner   
wtorek, 27 listopada 2012 21:42

Polonia Bytom to nie tylko pierwszoligowe rozgrywki, to także... drużyna rezerw która walczy o byt w Lidze Okręgowej, czwartej grupie katowickiej. Po rundzie jesiennej zespół prowadzony przez Kamila Rakoczego zajmuje 15 miejsce z 5 punktami na koncie (bilans 1-2-12). Kapitanem zespołu jest 19-letni Dawid Ratajczak - oczywiście wychowanek "Królowej Śląska" - z którym to rozmawialiśmy przed kilkoma dniami. Poniżej prezentujemy zapis rozmowy.
Na dzień dobry, proszę się przedstawić kibicom, jak rozpoczęła się Twoja przygoda z piłką i jak trafiłeś do drugiej drużyny Polonii, której jesteś kapitanem?

- Dzień dobry, nazywam się Dawid Ratajczak i jestem wychowankiem naszej Polonii. Gdy byłem mały bardzo chciałem trenować judo, lecz spóźniłem się na zapisy, wiec mój tata poszedł ze mną do klubu i tam spotkaliśmy trenera Roberta Sztanderę, który zaproponował mi trening. Cały czas grałem w Polonii i po ostatnim sezonie w Śląskiej Lidze Juniorów Starszych, w której byłem kapitanem, zaproponowano mi przejście do drugiej drużyny.


Jesteś obrońcą, a prawdę mówiąc, nie jesteś zbyt wysokim zawodnikiem, zaledwie 175 cm, czy to nie za mało?

- W zasadzie to wole grać na skrzydle, ale gram tam gdzie mnie ustawi trener. Jest to dla mnie bez większej różnicy. A jeśli chodzi o mój wzrost to niewątpliwe ciężko mi wygrać pojedynek główkowy z wyższym przeciwnikiem...


Posiadasz jakiegoś piłkarskiego idola, na którym się wzorujesz?

- Moim idolem od najmłodszych lat jest Luis Figo. Uważam go za jednego z najlepszych piłkarzy w historii i moim zdaniem za najlepszego dryblera.


No to przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu drużyny rezerw, tylko jedno zwycięstwo na 15 kolejek to trochę mało, co jest Twoim zdaniem przyczyną takich rezultatów?

- Przyczyn jest dużo, ale nie chce nas w żaden sposób usprawiedliwiać... Zaangażowania nam na pewno nie brakuje. W niektórych meczach zabrakło nam po prostu szczęścia, skuteczności i koncentracji w ostatnich minutach.


Co Twoim zdaniem trzeba jeszcze zrobić, żeby wiosną grać lepiej i utrzymać drużynę rezerw w lidze okręgowej?

- Na pewno będziemy mieli pracowity okres przygotowawczy, który da nam w kość, ale będą widoczne efekty. Więc jeśli będziemy ciężko pracować to z utrzymaniem nie będzie większych problemów. Oczywiście będziemy starali się być jak najwyżej w ligowej tabeli.


I na koniec życzę wszystkiego dobrego, powodzenia wiosną!


- Nie dziękuje i zapraszam kibiców na nasze mecze.
foto: Irek Dorożański / Polonia Bytom
źródło: własne