/p>

Polonia Bytom - Cracovia - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
czwartek, 23 kwietnia 2009 20:16
Już jutro, o godzinie 17:45, Polonię Bytom czeka bardzo ważny ligowy mecz z Cracovią! Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim! Obydwie drużyny w tabeli dzieli jedynie 4 punkty, dlatego jeżeli jutro wygramy, powinniśmy już być w miarę spokojni o ligowy byt.

Nasz najbliższy przeciwnik, KS Cracovia, to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Założony został 13 czerwca 1906 roku! Cracovia jest 5-krotnym Mistrzem Polski oraz 2-krotnym wicemistrzem. Prezesem klubu jest Janusz Filipak, natomiast trenerem Artur Płatek, który dość dobrze jest znany bytomskim kibicom (grał w Polonii w latach 90.). Obecnie "Pasy" walczą o utrzymanie w ekstraklasie. Po 24 kolejkach, zajmują przedostatnie miejsce - 15 - z 3 punktową stratą do pozycji gwarantującej utrzymanie. Najlepszym strzelcem zespołu z Krakowa, jest nieoczekiwanie pomocnik, Dariusz Pawlusiński, który do tej pory aż 9 razy pokonywał bramkarzy rywali. I to jego głównie powinni nasi obrońcy "wyeliminować" z gry.

W rundzie jesiennej, górą byli niebiesko-czerwoni, ważne zwycięstwo odnieśliśmy po bramce Grzegorza Podstawka z 22 minuty. Nie mielibyśmy nic przeciwko, a żeby i jutro nasi piłkarze wygrali 1-0 po golu "Podstawa", aczkolwiek wiele wskazuje, że najskuteczniejszy napastnik Polonii, usiądzie jutro jedynie na ławce rezerwowych. W jutrzejszym spotkaniu na pewno nie wystąpi kontuzjowany pomocnik, Jerzy Brzęczek, a z powodu obniżki formy pauzować powinien obrońca, Jacek Broniewicz.


Przewidywany skład Polonii:

Peškovič - Hricko, Klepczyński, Killar, Sokolenko - Jaromin, Grzyb, Bažík, Tomasik - Radzewicz - Zieliński

Sędzia: Adam Lyczmański z Bydgoszczy


TYLKO ZWYCIĘSTWO, POLONIA TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!


żródło: własne