/p>

Górnik Zabrze - Polonia Bytom - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
piątek, 17 kwietnia 2009 16:06
Już jutro, o godzinie 17:00, Polonię Bytom czeka bardzo ważny wyjazdowy pojedynek, z outsiderem rozgrywek o mistrzostwo kraju, zabrzańskim Górnikiem! Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim!

Nasz najbliższy przeciwnik, Górnik Zabrze, to klub niezwykle utytułowany. Założony w 1948 roku zdobył 14-krotnie Mistrzostwo Polski! Wygrał również 6 razy rozgrywki o Puchar Polski! Również na arenie międzynarodowej odnosił sukcesy, w 1970 roku dotarł do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, w 1963 doszedł do półfinału Pucharu Ameryki (który Polonia Bytom wygrała 2 lata później), w 1968 roku dotarł do ćwierćfinału Pucharu Europy (ówczesna Liga Mistrzów).

Obecnie jednak zespół z Zabrza walczy o utrzymanie. W 23 dotychczasowych kolejkach zdobył jedynie 19 punktów! Piłkarze Górnika strzelili do tej pory jedynie 13 bramek, stracili ich natomiast 27. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adam Banaś, który ma na koncie ... 2 gole! 2 bramki strzelił także dla Górnika Piotr Madejski, jednak od pewnego czasu, zawodnik ten trenuje z zespołem ME, również 2 trafienia w obecnym sezonie ekstraklasy ma Robert Szczot, jednak on jedno trafienie zaliczył jeszcze jesienią w barwach Jagiellonii. Obecnie trenerem zespołu z Roosevelta jest Henryk Kasperczak.

W rundzie jesiennej, przy Olimpijskiej, dość pewne zwycięstwo 2-0 odnieśli piłkarze niebiesko-czerwonych, po golach Jakuba Zabłockiego i Grzegorza Podstawka. Najprawdopodobniej na boisku nie zobaczymy żadnego ze strzelców jesiennych goli, Zabłocki wiosną gra dla Lechii Gdańsk, a Podstawek ma słabszą passę i najpewniej usiądzie na ławce rezerwowych. W Bytomiu wszyscy liczą na powtórkę wyniku z poprzedniej rundy, chociaż ... remis również nie będzie złym wynikiem. Pozwoli on na zachowanie statusu quo.Przewidywane składy:

Polonia Bytom:
Kiełpin - Hricko, Broniewicz, Killar, Sokolenko - Jaromin, Grzyb, Klepczyński, Radzewicz - Bažík - Gikiewicz

Górnik Zabrze:
Vaclavik - Bonin, Banaś, Pazdan, Marciniak - Zahorski, Strąk, Przybylski, Kołodziej, Pitry - Szczotsędzia: Artur Radziszewski z Warszawy


początek meczu: 17:00źródło: własne