/p>

Przed derbami z Górnikiem, niepewny występu Peškovič!
Wpisany przez cloner   
czwartek, 16 kwietnia 2009 23:17
Dziś piłkarze Polonii Bytom odbyli główny trening przed sobotnim meczem derbowym z Górnikiem Zabrze. Pojedynek ten, zapowiada się niezwykle ciekawie, piłkarze zapowiadają walkę o każdy centymetr murawy, ale ... niestety doszły do nas niezbyt optymistyczne wieści.

W meczu derbowym na pewno nie zagra Jerzy Brzęczek, o czym pisaliśmy już wcześniej. Niestety, bardzo prawdopodobne wydaje się, że w sobotę na boisko nie wybiegnie także dwójka bardzo ważnych graczy niebiesko-czerwonych. Otóż, kapitan Polonii, Jacek Trzeciak pomimo, że trenował z zespołem nadal narzeka na uraz, który odniósł w pojedynku z Odrą Wodzisław. Większym problemem jest natomiast ... choroba bramkarza, Michala Peškoviča! Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że w Zabrzu pomiędzy słupkami stanie 21-letni Seweryn Kiełpin, którego notowania stoją podobno wyżej, niźli pozyskanego zimą, Mariusza Różalskiego.

Wielce prawdopodobne jest, że na ławce rezerwowych zasiądzie, podstawowy do tej pory napastnik bytomian, Grzegorz Podstawek. Zastąpić go powinien, absolutny debiutant, 21-letni Łukasz Gikiewicz, który błyszczy formą w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Więcej w składzie niespodzianek być nie powinno, jednakże któż to wie, czym zaskoczyć nas może jeszcze trener Polonii, Jurij Szatałow.źródło: własne