/p>

Z kim mecz na 90-lecie klubu?
Wpisany przez cloner   
sobota, 11 kwietnia 2009 09:42
Już w przyszłym roku, Polonia Bytom będzie obchodzić 90-lecie swojej działalności. Z tej okazji, klubowi działacze planują rozegrać mecz towarzyski z renomowanym zespołem. Pomysłów jest wiele, a czasu na zakontraktowanie rywala ponad rok, oby działacze zdążyli.

Został już nawet nawiązany kontakt z angielskimi zespołami, pośrednikiem w rozmowach jest brytyjska firma Eternity Clouthing, która projektuje odzież dla kibiców.

"Wstępne zainteresowanie przylotem do Polski wyraziło pięć klubów - Everton, West Ham United, Preston North End, Wigan Athletic oraz Bolton. 27 kwietnia wylatuję do Anglii na trzy dni, by spotkać się z przedstawicielami tych klubów. Polonia jest przygotowana na to, że ściągnięcie jednego z angielskich potentatów będzie wiązało się ze sporymi wydatkami. - Wiemy, że musielibyśmy pokryć koszty przelotu, czterodniowego pobytu oraz podzielić się ewentualnymi zyskami ze sprzedaży biletów i praw telewizyjnych. Oczywiście, jeśli Anglicy zażyczyliby sobie dodatkowo jakichś astronomicznych pieniędzy, to wtedy zrezygnujemy" - mówi Marek Pieniążek, dyrektor d/s marketingu Polonii.

Mecz towarzyski z Evertonem lub West Ham United na pewno byłby sporym wydarzeniem w Bytomiu, ale możliwy jest także kierunek niemiecki. W Niemczech mieszka dużo Polaków, w tym spora grupa kibiców z Bytomia i okolic. Dlatego i taka ewentualność jest brana pod uwagę.

"Sondujemy możliwość zaproszenia Schalke 04 Gelsenkirchen lub Borussii Dortmund. W tamtych rejonach mieszka dużo Polaków, także pochodzących z Bytomia. Mecz z jedną z tych drużyn na pewno wzbudziłby sporo emocji. Kierunek angielski i niemiecki wydają się równie atrakcyjnie" - mówi Damian Bartyla, prezes Polonii.

W razie odmowy ze strony klubów angielskich i niemieckich, równie atrakcyjnie, z punktu wydarzeń w przeszłości, wydaje się spotkanie z ... Duklą Praga (obecnie 2 czeska liga), z którą to Polonia rywalizowała za oceanem o Puchar Ameryki.źródło: własne/gazeta wyborcza katowice