/p>

Poważna kontuzja Jerzego Brzęczka
Wpisany przez cloner   
piątek, 10 kwietnia 2009 22:25
Najbardziej doświadczony i utytułowany z piłkarzy Polonii Bytom, 38-letni pomocnik, Jerzy Brzęczek doznał poważnej kontuzji podczas ostatniego meczu ligowego z Odrą Wodzisław. Piłkarz opuścił boisko już w 33 minucie ze sporym grymasem bólu na twarzy.

Według nieoficjalnych informacji, Brzęczek ma problemy z mięśniem dwugłowym uda i najprawdopodobniej ów kontuzja wyłączy go z gry do ... końca bieżącego sezonu! "Brzękol" ma z Polonią podpisany kontrakt jedynie do 30 czerwca 2009 roku, zatem możliwe, iż mecz z Odrą był jego ostatnim w barwach niebiesko-czerwonych.

Zważając jednak na jego formę, którą prezentował w rundzie wiosennej, wcale nie jest to wielkie osłabienie zespołu. Trener bytomian, Jurij Szatałow na pewno w głowie ma już pomysł, jak zastąpić tego doświadczonego gracza, tym bardziej, że w najbliższym spotkaniu z Górnikiem Zabrze, i tak nie mógłby wystąpić (umowa zawodnika z zabrskim klubem).

Po lekkich urazach do pełni formy wracają Jakub Dziółka oraz Marjan Jugović, którzy powinni być już brani pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki na sobotnie spotkanie w Zabrzu.


PS - zapisy na wyjazd do Zabrza, prowadzone są w siedzibie SKK PB, w dni robocze od godziny 9.00 do 17.00. Otrzymaliśmy 1500 biletów, mecz niezwykle interesujący zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim, zatem wydaje nam się, że specjalnie zachęcać kibiców nie trzeba. Koszt - jedynie 25 złotych! Zachęcamy również do dołożenia dodatkowych 5. złotych - przy zapisach na mecz - na ugoszczenie kibiców gdyńskiej Arki, podczas majowego spotkania ligowego.źródło: własne