/p>

Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śląski - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
środa, 08 kwietnia 2009 22:25
Jutro o godzinie 17:45, w Bytomiu przy ulicy Olimpijskiej, Polonia Bytom podejmować będzie w ramach rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, Odrę Wodzisław Śląski. Jest to mecz o tzw. "sześć punktów", gdyż nasi najbliżsi rywale mają po 22 kolejkach zdobytych tylko o 1 punkt mniej od Polonii!

Nasz jutrzejszy przeciwnik, Odra Wodzisław Śląski, został założony w 1922 roku. Największym sukcesem tego klubu jest zajęcie 3 miejsca w ligowej tabeli na koniec sezonu 1996/1997 oraz półfinał rozgrywek o Puchar Polski w 1997 roku. Obecnie jednak Odra walczy jedynie o utrzymanie, jest jednym z naszych rywali w walce o byt w ekstraklasie.

Po 22 ligowych kolejkach zajmuje 13 miejsce, z 1 punktem straty do 4 wyprzedzających ją bezpośrednio zespołów. Najlepszym strzelcem zespołu z 4 bramkami na koncie jest Arkadiusz Aleksander, który jednak w przerwie zimowej opuścił klub przy Bogumińskiej. Z zawodników, którzy grają nadal w Wodzisławiu najlepszym dorobkiem strzeleckim pochwalić się mogą Maciej Korzym i Maciej Małkowski - po 3 gole. Wodzisławianie do tej pory zdobyli 16 goli, jednakże tylko 5 w meczach wyjazdowych (ostatnio zwycięstwo 1-0 z Ruchem Chorzów po golu Małkowskiego). Trenerem zespołu jest Ryszard Wieczorek.

Jesienią okazałe zwycięstwo odnieśli piłkarze Odry, wygrywając na własnym boisku aż 4-1, wtedy gole strzelali Maciej Małkowski, Maciej Korzym i dwie Arkadiusz Aleksander (czyli najlepsi strzelcy zespołu), honor bytomian uratował w ostatniej minucie spotkania, Grzegorz Podstawek.

W jutrzejszym spotkaniu w Polonii Bytom na pewno nie wystąpi jeden z najlepszych graczy w Bytomiu, pomocnik Hubert Jaromin, który pauzować musi za nadmiar żółtych kartek, najprawdopodobniej zastąpi go Marcin Radzewicz. Reszta zawodników jest zdrowa i gotowa do gry.Przewidywane składy:

Polonia Bytom:
Peškovič - Hricko, Klepczyński, Killar, Sokolenko - Trzeciak, Grzyb, Brzęczek, Radzewicz - Bažík - Podstawek

Odra Wodzisław Śląski:
Stachowiak - Kłos, Kowalczyk, Dymkowski, Szary - Woś, Kuranty, Malinowski, Małkowski - Korzym, Matulevičius


Sędzia: Włodzimierz Bartos z Łodzi

Początek spotkania: 17:45


Ceny biletów: 40 złotych (sektor od ul. Olimpijskiej), 10 złotych (normalny od ul. Piłkarskiej), 5 złotych (ulgowy dla kobiet), dzieci do lat 10 - wstęp za darmo


Serdecznie zapraszamy wszystkich na stoisko SKK PB, na którym będzie można nabyć gadżety Polonii Bytom! A także do wrzucania "drobnych" do puszek, które to przeznaczone będą na oprawy Ultras!źródło: własne